KOMUNIKATY

KOMUNIKATY


 

Konsultacje projektu „Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku w 2023 r.”

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku w 2023 r.”

czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne – kolejna fala upałów

IMGW-PIB ostrzega: nadchodzi fala upałów. Prognozuje się temperaturę maksymalną we wtorek i czwartek od 30°C do 34°C, w środę od 33°C do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°C.

czytaj dalej

Jakość wody w kąpieliskach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej informuje, iż na stronie internetowej prowadzonej przez GIS można sprawdzić jakość wody w kąpieliskach w Polsce.

czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu informuje- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze natężenie zjawisk prognozowane jest na godziny wieczorne i nocne.

czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu -Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

czytaj dalej

Kursy wakacyjne dla seniorów

Wydział Nauk Ekonomicznych
Uniwersytet Warszawski zapraszają!
Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie
dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie
uzyskaniem imiennego certyfikatu!

czytaj dalej

Pikniki wojskowe

W związku z wejściem w życie Ustawy o obronie Ojczyzny Ministerstwo Obrony Narodowej w dniu 21 maja organizuje pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej”.

czytaj dalej

Internetowa Giełda Rolna Agro-Market24.pl

Uprzejmie informujemy o serwisie Agro-Market24.pl. Portal został stworzony, aby pomóc producentom rolnym w dotarciu do odbiorców na swoje produkty. Zachęcamy również osoby fizyczne do kupowania bezpośrednio od rolników. W ten sposób, wspólnie możemy wspierać polskie rolnictwo. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

czytaj dalej

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę

do naszego kraju uciekają setki tysięcy uchodźców szukających schronienia, a miliony Polaków niosą pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. Aby skoordynować wszystkie akcje pomocowe powstała oficjalna platforma PomagamUkrainie.gov.pl.

czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 110 km/h, przejściowo w porywach do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są w drugiej połowie nocy i jutro w dzień. Wieczorem i w pierwszej połowie nocy (z czwartku na piątek) porywy wiatru będą słabły. W nocy oraz w dzień prognozowane są również burze.

czytaj dalej

Komunikat KRUS

Borelioza i kleszczowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
Praca i życie na wsi narażają człowieka na zwiększony kontakt z kleszczami które, choć są niewielkie, są nosicielami wielu groźnych chorób. Najczęściej przyczyniają się do zachorowań na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.

czytaj dalej

Komunikat: GRYPA PTAKÓW!

Rozporządzenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 2 lutego 2022 r. uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów średzkiego i wołowskiego

czytaj dalej

Skip to content