KOMUNIKATY

KOMUNIKATY


 

Senior Online – spotkanie dla seniorów już w najbliższy poniedziałek – 1 marca – udostępniamy link do szkolenia

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. W najbliższy poniedziałek – 1 marca – spotkanie pilotażowe w godz. 9.00 – 9.30 prowadzić będą policjanci z KPP w Środzie Śląskiej.

czytaj dalej

Informacja Wojewody Dolnośląskiego

Przekazujemy informację o postępowaniu w przypadku konieczności stwierdzenia zgonów osób podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-Co V-2 albo zakażonych tym wirusem poza szpitalem.

czytaj dalej

ZUS informuje

Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

czytaj dalej

Pomoc na start dla grup producentów -ARiMR

Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

czytaj dalej

Powszechny Spis Rolny – ściąga dla rolników

Powszechny Spis Rolny już się rozpoczął. Wrzesień dobiega końca, co oznacza, że część rolników, w ramach obowiązku, zdążyła się już spisać przez Internet. Niektórzy rolnicy spisali się za pośrednictwem infolinii, na której codziennie dyżurują pracownicy urzędów statystycznych. Część osób udała się do swoich Urzędów Gmin…

czytaj dalej

Program operacyjny pomoc żywnościowa 2014-2020

Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2019 – lipiec 2020,  a jej celami szczegółowymi są…

czytaj dalej

Prywatny las z dotacją z PROW

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację z PROW na lata 2014-2020. Od 3 sierpnia do 11 września 2020 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

czytaj dalej

LGD zaprasza na szkolenia!

W związku z ogłoszonymi naborami wniosków na przyznanie pomocy w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, rozwoju rynków zbytu, współpracy między firmami, zapraszamy na SZKOLENIA

czytaj dalej