UWAGA NA OSZUSTA DZIAŁAJĄCEGO METODĄ „NA PRACOWNIKA ENERGETYKI”

sty 5, 2023

UWAGA NA OSZUSTA DZIAŁAJĄCEGO METODĄ „NA PRACOWNIKA ENERGETYKI”

Średzcy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu przed oszustem, który pod pretekstem naprawy instalacji elektrycznej, wchodzi do mieszkań i okrada domowników.

Do zdarzenia, w wyniku którego dwie kobiety w wieku 69 i 71 lat straciły kosztowności warte kilka tysięcy złotych, doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie

Środy Śląskiej. Jak ustalili policjanci, 69-letnia kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podając się za pracownika energetyki twierdził, że musi sprawdzić stan instalacji elektrycznej i w tym celu potrzebuje elementów metalowych, które przewodzą prąd, a najlepiej złota. Wówczas kobieta przekazała mężczyźnie złotą biżuterię. Sprawca następnie wykorzystując jej nieuwagę, zabrał pokrzywdzonej kosztowności. W ten sam sposób oszust wprowadził w błąd i okradł jej 71-letnią sąsiadkę.

W wyniku działania sprawcy pokrzywdzone straciły złotą biżuterię w postaci pierścionków, obrączki, łańcuszków, medalików i kolczyków o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, aby zachować ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i stosować wobec niech zasadę ograniczonego zaufania. Należy weryfikować cel wizyty osób, które „stają w naszych drzwiach”, podając się za przedstawicieli różnych instytucji i chcą coś sprawdzić w mieszkaniu, czy zainstalować, czy też proponują podpisanie nowej, oczywiście „korzystniejszej” umowy.

Aby potwierdzić wiarygodność osoby i cel jej wizyty należy zadzwonić do danej firmy, czy instytucji. Jeśli już zdecydujemy się wpuścić osobę do mieszkania, nie zostawiajmy jej samej, zadbajmy o to, żeby nie być samemu i by ktoś nam towarzyszył. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy przekazywać obcym pieniędzy i rzeczy wartościowych.

Apelujemy nie tylko do osób starszych, aby zachowali ostrożność, ale również do młodszych członków rodzin, by przestrzegali seniorów przed oszustami i stosowanymi przez nich różnego rodzaju metodami.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

KPP Środa Śląska

https://sroda-slaska.policja.gov.pl/dsr/aktualnosci/bieza/85276,UWAGA-NA-OSZUSTA-DZIALAJACEGO-METODA-NA-PRACOWNIKA-ENERGETYKI.html

Share This
Skip to content