Świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

wrz 20, 2022

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich Przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić  wagę  edukacji  przedszkolnej  w  rozwoju  i  edukacji  dzieci  i  ma przyczynić  się  do  popularyzacji  wychowania  przedszkolnego.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w malczyckim Przedszkolu rozpoczął się od wizyty władz Gminy Malczyce – Pani Sekretarz Beaty Łuckiewicz- Kropskiej oraz  Pani Skarbnik Gabrieli Światkowskiej, w imieniu Wójta Gminy Malczyce – Andrzeja Niemca  złożyły przedszkolakom serdeczne życzenia oraz przekazały słodki poczęstunek.

Dzień Przedszkolaka to okazja do świętowania nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców oraz nauczycieli. Życzymy Wszystkim rodzicom  uśmiechu  każdego dnia oraz radości z rodzicielstwa. Natomiast  nauczycielom składamy gratulacje oraz życzenia aby miesiące  spędzone na wychowaniu i edukacji dzieci był czasem dydaktycznych sukcesów i satysfakcji z pracy.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!

 

Share This
Skip to content