Uwaga mieszkańcy! Apelujemy o bieżące przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew i krzewów i przycinanie koron drzew

Sie 8, 2019

Uwaga mieszkańcy!

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi nadmiernych rozrostów gałęzi, które ograniczają widoczność na drodze, stwarzają zagrożenie dla poruszających się chodnikiem pieszych oraz przejeżdżających pojazdów, a także są bardzo często powodem uszkodzeń pojazdów przypominamy, że stan zdrowotny drzew powinien być monitorowany przez właścicieli na bieżąco, aby nie powodował jakiegokolwiek zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi lub uszkodzenia mienia osób trzecich. Apelujemy więc do Państwa o bieżące przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew i krzewów i przycinanie koron drzew.

Informujemy, że wykonywanie cięć pielęgnacyjnych w obrębie korony drzew nie wymaga zezwolenia,  jednak należy pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacyjnych m.in. o tym, aby prace w obrębie korony drzewa nie doprowadziły do usunięcia gałęzi w wymiarze przekraczającym 30% korony, która rozwinęła się w całym okresie rozwoju drzewa.

Share This