Przypominamy! Tak było na XXI Nadodrzańskiej Nocy Świętojańskiej!

Lip 12, 2019

Koncerty znanych artystów, turnieje, pokazy tańca, konkurs na wianek świętojański, improwizowany na żywo koncert bębnów, dmuchańce oraz tor wipe-out, to tylko niektóre z atrakcji, z których można było skorzystać podczas Nadodrzańskiej Nocy Świętojańskiej.

29 czerwca 2019 roku o godz. 15:00 oficjalnie rozpoczęło się wspólne świętowanie. Na deskach sceny wystąpili m.in.: Dziady z Laską, Vincent i Garash. Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji, która zgromadziła tłumy fanów, był Norbi. Energetyczny koncert, pełen dowcipnych komentarzy artysty rozgrzał publiczność, która do godz. 2.30 tańczyła na deskach pod chmurką. Dyskotekę poprowadził DJ Wojtek.

Nie zabrakło zespołów ludowych takich jak Kostomłocianie czy Aster z Domasławia. Publiczność miała także okazję zobaczyć pokazy grupy tanecznej Ladies ze Środy Śląskiej. Ze swoimi produktami wystawili się Rękodzielnicy Krainy Łęgów Odrzańskich.

Harcerze ze Szczepu Harcerskiego “Ogień” przygotowali strefę animacji dla malucha. Szkoła Rytmu z Wrocławia wraz z dziećmi i młodzieżą zagrali na bębnach i bum rurkach improwizowany koncert. Na przybywających gości czekały też darmowe atrakcje takie jak: dmuchańce, turniej laserowego paintball’a, turniej mega-piłkarzyków, sumo oraz 50 metrowy, pneumatyczny tor przeszkód.

O godz. 16:30 dokonano uroczystego wręczenia Odznaki  Honorowej  Zasłużony dla Pożarnictwa gminy Malczyce jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej  FF Grossharthau. Wyróżnienie odebrał szef jednostki Heimo Claus  w asyście pozostałych członków delegacji. Nadania i wręczenia dokonał wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski oraz prezes Adam Haładus.

Podczas festynu Nadodrzańskiej Nocy Świętojańskiej została także przeprowadzona akcja charytatywna. Były pyszne, domowe ciasta i ciasteczka, dary od wielu osób (m.in. obrazy z koła artystycznego GOK, rower i inne). Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc i na leczenie małej Ewuni chorej na padaczkę lekooporną.

Dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę! Do zobaczenia za rok!

 

Share This