Przechodzi na emeryturę, współpracownicy pożegnali panią Stanisławę Klimkiewicz

Lip 21, 2020

Pani Stanisława Klimkiewicz przepracowała w Gminnej Bibliotece Publicznej 37 lat. Od sierpnia przechodzi na emeryturę.

W piątek, 17 lipca w Domu Kultury pani Stanisława Klimkiewicz uroczyście pożegnała się ze swoimi współpracownikami. Na pożegnanie zaproszony został również wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, który wręczył jubilatce list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów. Podziękował za lata wzorowej pracy, zaangażowanie w powierzone zadania, a przede wszystkim za wzmacnianie pozytywnego wizerunku biblioteki i wypełnianie misji upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Malczyce. Wszyscy zebrani życzyli pani Stanisławie spełnienia niespełnionych marzeń oraz wielu radosnych chwil na emeryturze.

Takie spotkania i uroczystości wywołują wiele wspomnień, postanowiliśmy w skrócie przypomnieć trochę historii…

Pani Stanisława Klimkiewicz to znana i bardzo lubiana przez czytelników bibliotekarka, od lat prowadząca dział dla dorosłych. Kiedy podjęła pracę, malczycka książnica znajdowała się w przedwojennym pałacyku przy ul. 1-go Maja, na I piętrze. Funkcję kierownika pełniła wówczas pani Stefania Baran, biblioteka podlegała pod Urząd Gminy w Malczycach.

W październiku 1998 roku Gminna Biblioteka Publiczna została przeniesiona z budynku przy ulicy Sienkiewicza 10 A (Dom Kultury) do nowej siedziby przy ulicy Klonowej 1 (budynek przedszkola). Dzięki nowej lokalizacji biblioteka zyskała więcej czytelników – zwłaszcza z wybudowanego obok osiedla. Kierownikiem biblioteki była wtedy pani Jadwiga Stelmach, która jednocześnie prowadziła dział dla dorosłych.

Z dniem 1 stycznia 2001 roku – uchwałą Rady Gminy w Malczycach – utworzono Gminny Ośrodek Kultury. Od 1 kwietnia 2001 Gminna Biblioteka Publiczna znalazła się w jego strukturach.

W ostatnim, czasie biblioteka powróciła na jakiś czas do pomieszczeń GOK, ale za niedługo cały księgozbiór przeniesiony zostanie do wyremontowanego budynku PKP przy ul.Dworcowej, gdzie wyodrębnione zostaną pomieszczenia pod działalność Gminnej Biblioteki Publicznej.

 

 

Share This