W niedzielne popołudnie wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski gościł Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Wspólne spotkanie samorządowców było okazją do rozmów o rozwoju aglomeracji wrocławskiej, współpracy pomiędzy samorządami oraz problemach z jakimi muszą się one mierzyć.

W ramach wizyty prezydent Jacek Sutryk w Malczycach odwiedził m.in. Izbę Muzealną prowadzoną przez Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic oraz Cerkiew pw. Zwiastowania Przenajświętszej Marii Bogarodzicy. Wspólnie z wójtem gminy Piotrem Frankowskim złożyli kwiaty pod figurą Św. Jana Pawła II oraz spotkali się z mieszkańcami przy dawnej przeprawie promowej na Odrze, która łączy nas z Wrocławiem.

(…) Spotkanie z Prezydentem Jackiem Sutrykiem ma duże znaczenia dla mnie i mojej pracy. Obaj jesteśmy samorządowcami i naszym  głównym celem jest praca na rzecz lokalnej społeczności. Nasze samorządy bardzo się różnią, wielkością, zamożnością i skalą, natomiast problemy jakim musimy sprostać każdego dnia są w brew pozorom bardzo podobne. Takie wizyty służą bardzo cennej wymianie doświadczeń, a Pan prezydent Jacek Sutryk jest osobą bardzo otwartą i życzliwą naszemu samorządowi co mam nadzieję zaowocuje jeszcze większym poziomem współpracy w ramach aglomeracji wrocławskiej. Każdy z nas oczywiście kieruje się w swojej pracy własną, odmienną  intuicją ale również łączy nas bardzo silnie wspólna płaszczyzna samorządowa. Obu nam zależy na silnym samorządzie, kierowanym wspólnie przez społeczeństwo i władze samorządowe, i martwimy się za każdym razem kiedy widzimy próby ograniczania roli samorządu, a tym samym głosu społeczeństwa w jakże ważnym rozwoju lokalnym. Nie ukrywam że łączą nas też podobne sympatie dotyczące wyborów prezydenckich 2020 i mocno zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału
w nadchodzących wyborach –
podsumowuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

(…) Jesteśmy przed II turą wyborów prezydenckich, które dla samorządów będą mieć kolosalne znaczenie. Ścierają się dwie wizje państwa. Państwa scentralizowanego i państwa zdecentralizowanego, któremu bliżej wszystkim samorządom. Silnego państwa siłą samorządów… państwa obywatelskiego, otwartego i tolerancyjnego. I o tym są  te wybory. Samorządowcy w całej Polsce, bez względu na skalę samorządu, którym zarządzają, są jednoznaczni w opiniach i wskazaniach wśród kandydatów komentuje Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wspólnie spotkanie włodarzy, miało też na celu zwrócić uwagę mieszkańców oraz ich zachęcić do  udziału w drugiej turze nadchodzących wyborów prezydenckich, które już w przyszłą niedzielę 12 lipca.

Share This