Komunikat wójta gminy Malczyce Piotra Frankowskiego

Mar 16, 2020

Szanowni Państwo,

Zgodnie z aktualnymi informacjami jakimi dysponujemy od Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej na terenie gminy Malczyce nie ma żadnych przypadków występowania osób poddanych kwarantannie lub podejrzeń występowania koronawirusa. W Polsce jest 119 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 (z tego trzy osoby zmarły). Jak podaje Ministerstwo Zdrowia 768 osób jest hospitalizowanych, 7535 jest poddanych kwarantannie, 25816 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Polski rząd zdecydował o przywróceniu pełnych kontroli na granicach oraz wstrzymaniu międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych (poza czarterami). Cudzoziemcy nie będą wpuszczani do kraju, o ile nie mieszkają w Polsce. Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że 13 osób zostało już wyleczonych.

Dodatkowo chciałbym zapewnić Państwa, że żadna potrzebująca osoba nie zostanie pozostawiona bez wsparcia. W razie potrzeby osoby starsze i samotne mogą się zwrócić o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malczycach.

Jednocześnie pragnę przeprosić mieszkańców naszej gminy za utrudnienia w funkcjonowaniu urzędu, liczę na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie dla działań mających na celu bezpieczeństwo pracowników oraz interesantów. Będę starał się informować na bieżąco o epidemiologicznej sytuacji na terenie gminy Malczyce. Jednocześnie zwracam się z prośbą o stosowanie się do ogólnych zaleceń, które przekazuję Państwu na naszych stronach internetowych w odrębnych komunikatach.

Share This