AUTOSTRADA ROWEROWA wkrótce połączy Malczyce z Dolnym Śląskiem

Wrz 17, 2020

Na terenie Dolnego Śląska powstanie sieć nowych, wygodnych dróg rowerowych o długości ponad pól tysiąca kilometrów.

15 września, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski w Rudzie Sułeckiej uczestniczył w spotkaniu wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna, samorządów oraz instytucji państwowych w tym: Wody Polskie, PKP SA.,GDDKiA, DSDiK, Lasy Państwowe, na którym podpisany został List Intencyjny dotyczący utworzenia Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej.

W projekcie uczestniczy 37 samorządów. Trasa o długości ponad 500 km będzie przebiegała m.in. do granicy z Niemcami. Szerokość dróg będzie wynosiła 3-3,5 metra. Trasa autostrady rowerowej będzie skorelowana z połączeniami Kolei Dolnośląskich, w tym mi.in. nasza gmina Malczyce będzie połączona z nią przez północną i centralną częśc.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna, skupiające kilkadziesiąt dolnośląskich samorządów i od lat wspierające rozwój społeczny, kulturowy i gospodarczy na Dolnym Śląsku, do którego gmina Malczyce przystąpiła jako członek w ostatnim czasie.

 – Podpisany dzisiaj list intencyjny jest kontynuacją bardzo dobrej współpracy samorządów lokalnych z samorządem województwa oraz instytucjami państwowymi.  Jako samorząd już w lipcu wyraziliśmy chęć współpracy przy budowie ścieżek podpisując list intencyjny przy budowie ścieżki rowerowej Jawor-Malczyce, która również wpisze się do planowanej Autostrady Rowerowej. Mam nadzieję że ambitny plan budowy tych ścieżek  będzie przebiegał zgodnie z planem i powstanie do 2023 roku – komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

 

 

 

 

 

 

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
http://www.malczyce.wroc.pl/project/powszechnyspisrolny/
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Share This