Zaznacz stronę

AKTUALNOŚCI 2017

AKTUALNOŚCI


 

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego

Dzisiaj pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malczycach również świętowali. Z tej okazji zostały im wręczone, przez Kierownika Gminnego Ośrodka Iwonę Łuczkowiec-Baraniecką, nagrody. Życzenia w imieniu przedstawicieli samorządu gminy złożył wójt Piotr Frankowski.

czytaj dalej

Tomasz Sokal sołtysem Dębic

W związku ze złożoną przez Mariusza Miturę rezygnacją z funkcji sołtysa Dębic, 14 listopada br. przeprowadzone zostały wybory uzupełniające na przewodniczącego rady sołeckiej miejscowości.

czytaj dalej

Plan urządzeniowo-rolny w gminie Malczyce

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski w miesiącu październiku złożył wniosek do UM Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu, na opracowanie aktualizacji Planu urządzeniowo rolnego.

czytaj dalej

Bieg Niepodległości ulicami Malczyc

Obchody Dnia Niepodległości w gminie Malczyce wiążą się z kolejną edycją Biegu Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Malczyce.
W biegu udział wzięło ok.200 uczniów, nauczyciele, mieszkańcy oraz wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. Wszyscy aktywnie chcieli uczcić 99 Rocznicę Odzyskania przez Polską Niepodległości.

czytaj dalej

Obchody Dnia Niepodległości

10 listopada w naszej gminie odbyły się uroczyste obchody Dnia Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NPNMP pod przewodnictwem ks. Bogusława Kapicy.

czytaj dalej

Obchody Dnia Niepodległości w Malczycach

Delegacje wieńcowe samorządu gminy Malczyce, jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych złożą wiązanki oraz oddadzą hołd w piątek 10 listopada w Malczycach o godz. 8:45,
w Kwietnie o godz. 9:00.
Zapraszamy też mieszkańców oraz wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do uroczystości!

czytaj dalej

50 lat małżeństwa za nimi. Złote gody Państwa Nowickich

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia wspólnego, nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.
28 października Złote Gody świętowali państwo Bożena i Feliks Nowiccy.

czytaj dalej

O G Ł O S Z E N I E

Zawiadamiam mieszkańców wsi Dębice, że w dniu 14 listopada 2017 r. o godz. 18.00 – I termin, o godz. 18.15 – II termin w świetlicy w Dębicach odbędzie się zebranie wiejskie, na którym zostaną przeprowadzone wybory sołtysa.

czytaj dalej

Nauczyciele otrzymali nagrody Wójta

Wójt gminy Malczyce przyznał z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nagrody dla dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli.
Wyróżnienie otrzymały pani Marzena Melska-Starczak oraz pani Agnieszka Rogala.

czytaj dalej

Uwaga! Przejazd kolejowy w Malczycach będzie zamknięty [Aktualizacja] –

Informowaliśmy , że w poniedziałek (9 października) będą prowadzone roboty linii kolejowej nr 275 w obrębie przejazdu kolejowego w Malczycach.
Jednak Inwestor powiadomił nas w ostatniej chwili o przesunięciu robót.
Przejazd kolejowy będzie otwarty.
O planowanym terminie przesunięcia prac i zamknięcia przejazdu poinformujemy wkrótce.

czytaj dalej

Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia w Szkole Podstawowej obyło się spotkanie, którym zainaugurowano akcję „Październik – miesiącem zwierząt w gminie Malczyce”. Zaproszono lekarza weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej w Środzie Śląskiej, pana Artura Boguckiego oraz przedstawicieli Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Gilowie, z którym gmina Malczyce ma podpisaną umowę.

czytaj dalej

Młodzieżowa Rada Gminy Malczyce z wizytą w polskim Parlamencie

Przelot samolotem, wizyta w polskim Parlamencie i powrót późnym wieczorem do domu – młodzi radni spędzili w Warszawie dzień pełen wrażeń. Podczas wycieczki do stolicy 26 września, członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Malczyce wraz z wójtem gminy Piotrem Frankowskim oraz opiekunami, zostali oprowadzeni po budynku Sejmu RP

czytaj dalej