AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI


 

Trwają prace przy ulicy Pocztowej w Malczycach

W ramach projektu przy ulicy Pocztowej zostanie wydzielony utwardzony parking oraz deptak, a pozostały obszar zostanie obsiany trawą, krzewami oraz drzewami. W celu stworzenia strefy relaksu zostaną zainstalowane ławki parkowe oraz oświetlenie podnoszące poziom bezpieczeństwa.

czytaj dalej

81. rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętamy

Dziś mija 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku dokładnie o godz. 4.47 niemiecki pancernik szkolny Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte, znajdującą się na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Wcześniej Niemcy zbombardowali Tczew i Wieluń.

czytaj dalej

Do dzisiaj można składać wnioski o dofinansowanie – wymiana pieców oraz roboty budowlane

można ubiegać się o udzielenie dotacji na przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie oraz prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji gminy Malczyce oraz o udzielenie grantu na modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych

czytaj dalej

Rzeź Warszawy 4-7 sierpnia 1944 r.

W dniu 4 sierpnia w ramach upamiętnienia 76. rocznicy mordu mieszkańców Warszawy przez nazistów wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Malczyce Moniką Krzywdzińską złożyli symboliczną wiązankę kwiatów…

czytaj dalej

Raport o stanie gminy za 2019 rok

Szanowni Państwo, w „Raporcie o stanie gminy za 2019 rok” przedstawiamy Państwu działania oraz najważniejsze elementy wybranych dziedzin funkcjonowania naszego samorządu.

czytaj dalej