Zaznacz stronę

AKTUALNOŚCI 2017

AKTUALNOŚCI


 

Znamy wyniki Współzawodnictwa Sportowego Szkół i Powiatów Dolnego Śląska za rok szkolny 2016/2017. Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Malczycach wysoko w klasyfikacji!

Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu przedstawił wyniki Współzawodnictwa Sportowego Szkół i Powiatów Dolnego Śląska za rok szkolny 2016/2017. Wśród szkół gimnazjalnych w powiecie średzkim, Gimnazjum w Malczycach otrzymało tytuł najlepszej szkoły, natomiast wśród Szkół Podstawowych, Szkoła Podstawowa w Malczycach znalazła się na drugim miejscu.

czytaj dalej

Volleymania w Malczycach – nabór

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta z klas IV-VI z terenu gminy Malczyce na zajęcia z piłki siatkowej „Volleymania”
Gmina Malczyce kontynuuje projekt upowszechniania piłki siatkowej razem z fundacją „Kraina Siatkówki”.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu,
we wtorki w godz. 14:30 – 16:00,
w piątki w godz. 13:30 – 15:00,
w Szkole Podstawowej w Malczycach przy ul. Szkolnej 6 w hali sportowo-widowiskowej.

czytaj dalej

Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic wyróżnione tytułem „zDolne NGO”.

Podczas uroczystej gali „zDolne NGO”, która odbyła się 12 września br., w Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Cztery organizacje otrzymały wyróżnienia. Jest nam miło poinformować, że Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic, zostało laureatem konkursu „zDolne NGO” za 2016 r. Tytuł Stowarzyszeniu wręczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusz Samborski.

czytaj dalej

Pracowity czas w placówkach edukacyjnych gminy Malczyce

Zgłoszenie kandydatury placówek do Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia, jest równoznaczne z wizytą komisji oceniającej.
Obecnie trwają intensywne przygotowania do zewnętrznego audytu, który zaopiniuje gotowość przystąpienia do elitarnego Programu Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

czytaj dalej

Młodzieżowa Rada Gminy Malczyce została zaproszona do Parlamentu

26 września Młodzieżowa Rada Gminy Malczyce wraz z opiekunami poleci samolotem do Warszawy. Młodzież odwiedzi budynek Sejmu oraz Senatu RP. Podczas wizyty w polskim Parlamencie młodzi radni spotkają się z przedstawicielami senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, na które zostali zaproszeni przez jej przewodniczącego senatora Jarosława Dudę.

czytaj dalej

Dębice gospodarzem gminnego święta plonów w gminie Malczyce

Już po raz drugi, w pierwszą sobotę września, mieszkańcy gminy Malczyce wspólnie obchodzili gminne święto plonów. W tym roku w Dębicach.

Mieszkańcom Dębic składamy wielkie podziękowania za włożony trud, poświęcenie i dbałość o każdy szczegół, a także czuwanie nad dobrą atmosferą podczas dożynek.

czytaj dalej

Stwórzmy wspólny budżet na 2018 rok.

Szanowni Mieszkańcy gminy Malczyce,

dużymi krokami wkraczamy w proces tworzenia nowego budżetu gminy na rok 2018. Chciałbym bardzo gorąco zachęcić mieszkańców gminy Malczyce do wzięcia udziału w procesie tworzenia budżetu gminy, aby Państwo również mieli wpływ na przeznaczenie zaplanowanych środków.

czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uczniom życzymy powodzenia w osiągnięciu zamierzonych celów i jak najlepszych wyników w nowym roku szkolnym.
Nauczycielom natomiast cierpliwości i wytrwałości w spełnianiu swojej zawodowej misji.

czytaj dalej

W trosce o los zwierząt.

W Gminie Malczyce los zwierząt bezdomnych i potrzebujących pomocy nie jest obojętny. Temu tematowi staramy się poświęć wiele uwagi.

czytaj dalej

Gratulujemy Chomiąży!

Dożynkowy Wieniec, który został wykonany przez Sołectwo Chomiąża, zdobył I miejsce w konkursie powiatowym i pojedzie na dożynki wojewódzkie

czytaj dalej

Uwaga praca!

Kierownik Klubu Dziecięcego w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko opiekuna dziecięcego w Klubie Dziecięcym.

czytaj dalej

APEL

W związku z nasilającymi się doniesieniami wpływającymi do Urzędu Gminy Malczyce odnośnie bezdomnych zwierząt i sytuacji zwierząt w gospodarstwach domowych z terenu gminy, apelujemy do Państwa o każdorazowe zgłaszanie incydentów złego traktowania lub stosowania przemocy wobec zwierząt.

czytaj dalej

Niemiecka delegacja z wizytą w Malczycach

W piątek, 28 lipca mieliśmy zaszczyt gościć w Gminie Malczyce, 2 przedstawicieli niemieckiej Gminy Großharthau. Niemiecka delegacja została zaproszona przez Wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego w ramach rewizyty.

czytaj dalej