Dofinansowanie w kwocie 20 000 zł Ludowy Klub Sportowy ODRA Malczyce otrzymał w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2020 r. ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Klub sportowy wnioskował o przyznanie dotacji na modernizację boiska sportowego poprzez budowę systemu nawodnienia oraz wykonanie części ogrodzenia.

W ramach przyznanej dotacji zostanie wykonany system nawodnienia poprzez rozmieszczenie 24 zraszaczy po obwodzie oraz środku boiska. Zraszacze będą sterowane za pomocą sterownika, a dzięki odpowiedniemu programowi zapewnią dostateczną dawkę nawodnienia nawierzchni, a tym samym jak najlepszą wegetację. Dodatkowo wymienione zostanie ogrodzenie, rozbiórką istniejącego, murowanego podejmą się w ramach pracy społecznej członkowie zarządu, wolontariusze oraz osoby zrzeszone w Klubie Kibica. Stare ogrodzenie zastąpi nowe panelowe o łącznej długości 280 m.

LKS Odra Malczyce! Mam nadzieję, że wszyscy zauważają jak bardzo zmienił się nasz klub na przestrzeni kilku lat. Oprócz zmian infrastrukturalnych na stadionie, podejścia działaczy klubowych oraz jakości prezentowanej gry, sukcesem jest powrót po 20 latach w szeregi zespołów ligi okręgowej. Dzięki takiemu oddaniu i zaangażowaniu możemy nie tylko cieszyć się z sukcesów sportowych, ale i pozyskanych środków zewnętrznych na infrastrukturę stadionu, która będzie służyć obecnym i kolejnym pokoleniom graczy i kibiców. Bardzo dziękuję zarządowi, trenerom, zawodnikom i oczywiście wiernym kibicom – wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

 

Share This