Zaznacz stronę

Wyłoniono wykonawce na opracowanie projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 w Chełmie

Lip 11, 2018

Informujemy, że DSDIK we Wrocławiu wyłoniła w drodze przetargu nieograniczonego wykonawce zadania – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drog-Men Lider z Rudy Śląskiej.

Przypominamy, że dokumentacja techniczna przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 w miejscowości Chełm została została wykonana w ramach porozumienia jakie w tym roku podpisali Wójt Gminy Malczyce oraz Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch.

Projekt i późniejsza przebudowa na poprawić bezpieczeństwa użytkowników drogi wojewódzkiej nr 345, a przede wszystkim jest wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców sołectwa Chełm, przez które codziennie przejeżdża setki samochodów w kierunku autostrady A4.

Wykonawca prac projektowych wykona 2 warianty przebiegu trasy.

Projekt będzie zawierać przebudowę i rozbudowę istniejącej drogi wraz z powstaniem niezbędnej infrastruktury, ujęta zostanie budowa chodnika oraz kanalizacji deszczowej. Nawierzchnia z kostki brukowej zostanie poszerzona zgodnie z wytycznymi konserwatora ochrony zabytków. Na moście powstanie kładka dla pieszych. Dokumentacja ma być dostosowana do konstrukcji jezdni do kategorii ruchu odbywającego się na tym odcinku.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie opracowanie dokumentacji dla nowej drogi, która nie będzie przebiegać bezpośrednio przez miejscowość.

Gmina Malczyce na ten cel przekaże 51% wartości zadania, w kwocie 96.900 zł.

 

Share This