Stowarzyszenie Euro-Concret zaprasza seniorów do projektu bezpłatnych szkoleń

Paź 9, 2018

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Euro-Concret, w terminie od 01.09.2018 do 31.12.2018, w ramach zadania publicznego „Upowszechnienie i ochrona praw konsumentów”, realizuje projekt pt.”„Mam prawa i nie zawaham się ich użyć” – zajęcia dla seniorów z terenu aglomeracji wrocławskiej i katowickiej.

Projekt realizowany jest na terenie aglomeracji wrocławskiej i katowickiej.

W ramach projektu organizujemy BEZPŁATNE szkolenia dla seniorów z zakresie ochrony praw konsumentów. Podczas spotkań poruszana jest tematyka nieuczciwych praktyk, technik manipulacyjnych itp. stosowanych na różnego rodzaju spotkaniach sprzedażowych, pokazach, prezentacjach przez nieuczciwe firmy, które bazują na uczciwości, ufności, otwartości, szczerości osób starszych i w sposób cyniczny naciągają seniorów na zakup zbędnych przedmiotów czy usług. Opowiadamy o tym, jak nie dać się nabrać na zakup „cudownych” garnków, pościeli, leków, sprzętu medycznego itp.  Ostrzegamy i uczymy jak nie paść ofiarą oszustów, jak nie dać się okraść np. metodą na wnuczka, policjanta itp.; jak nie dać się nabrać na niższe rachunki za prąd, gaz czy telefon. Pokazujemy i ostrzegamy przez różnego rodzaju technikami manipulacyjnymi, którymi posługują się oszuści, nieuczciwi akwizytorzy czy fałszywi ankieterzy.

Na szkoleniu dowiedzieć się będzie można także co zrobić i gdzie szukać pomocy, w przypadku, podpisania nieuczciwej, niekorzystnej umowy na zakup produktów czy usług.

Obszar tematyczny w ramach zajęć dla seniorów obejmuje:

  1. Podstawowe prawa konsumenta
  2. Zagrożenia finansowe związane z kupnem poliso-lokat, kredytów w obcej walucie i obligacji korporacyjnych
  3. Podstawowe aspekty prawa umów – praktyczne wskazówki,
  4. Jak reklamować towary czyli omówienie gwarancji i rękojmi,
  5. Umowy zawierane na odległość – co należy wiedzieć,
  6. Sprzedaż poza lokalem przedsiębiorstwa, a nieuczciwe praktyki podczas pokazów, przy sprzedaży usług telekomunikacyjnych, prądu, gazu itp.
  7. Zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie mogą spotkać członków rodzin młodzieży szczególnie konsumentów-seniorów.

Każdy Uczestnik zajęć otrzyma bezpłatne materiały promocyjne (torby płócienne na zakupy).

Spotkania z seniorami prowadzą wykwalifikowani prawnicy, na co dzień w swojej pracy stykający się z problemami osób starszych  w zakresie praw konsumenckich i udzielający pomocy osobom poszkodowanym.

W przypadku Państwa zainteresowania opisywane szkolenie zorganizujemy w Państwa siedzibie, lub miejscu dla Państwa dogodnym (prosimy o nieodpłatne udostępnienie miejsca).

Liczebność grupy, jaka przewidujemy to ok. 20 osób. Przewidywany przez nas czas trwania spotkania to ok. 60 min. Czas może zostać wydłużony w zależności od poziomu zainteresowania grupy, ilości stawianych pytań czy dyskusji.

Wszelkich szczegółowych informacji chętnie udzielimy telefonicznie pod nr-em telefonu: 500 520 027 (kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację szkoleń).

Czas trwania projektu, ilość spotkań i osób jest ograniczona. Decyduje kolejność Państwa zgłoszeń.

Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Stowarzyszenie Euro-Concret
Ul. Kościuszki 35a, 50-011 Wrocław
Tel. 500 520 027
e-mail: stowarzyszenie.euroconcret@gmail.com
strona www projektu: http://euro-concret.pl/mam-prawa-i-nie-zawaham-sie-ich-uzyc/

Zadanie publiczne pt.: „Mam prawa i nie zawaham się ich użyć” – zajęcia dla seniorów z terenu aglomeracji wrocławskiej i katowickiej finansowane jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Share This