Zaznacz stronę

Nowa nawierzchnia drogi, chodnik oraz ścieżka rowerowa z Chomiąży do Malczyc

Cze 12, 2018

Gmina Malczyce podpisała porozumienie  z Powiatem Średzkim w sprawie realizacji i współfinansowania dokumentacji technicznej na wykonanie projektu przebudowy drogi przez miejscowość Chomiąża, na odcinku relacji  Malczyce – Jastrzębce.

Zadanie inwestycyjne będzie polegać na przebudowie drogi powiatowej na odcinku od granicy z gminą Środa Śląska, do skrzyżowania z drogą powiatową w Malczycach. W ramach zadania powstanie również ścieżka rowerowa z Chomiąży do Malczyc, a w samej Chomiąży – chodnik.

Powiat Średzki pokryje 50% kosztów zadania, pozostała część zostanie proporcjonalnie rozdzielona dla gminy Malczyce i gminy Środa Środa Śląska.

Jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Malczyc jak i Chomiąży. Mam nadzieję, że szybko powstanie projekt i będziemy mogli wspólnie z Powiatem Średzkim aplikować o środki, które pomogą sfinansować to zadanie. W wyniku tej inwestycji zostanie naprawiona nawierzchnia na całej długości drogi nr 2066D między Środą Śląską, a Malczycami, dokończymy też chodnik w miejscowości Chomiąża, powstanie ścieżka rowerowa pomiędzy Malczycami, a Chomiążą, dobudujemy również chodnik w Malczycach przy ul. Mickiewicza łącząc się przy cmentarzu komunalnym z już istniejącym – komentuje wójt gminy Piotr Frankowski

Share This